Son güncelleme: 6 Kasım 2020

Samsung Electronics Co., Ltd. olarak müşterilerimiz için gizliliğin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu Knox Gizlilik Politikasını, kişisel bilgilerinizi nasıl topladığımızı ve kullandığımızı anladığınızdan emin olmak için hazırladık.

Gizlilik Politikamız https://account.samsung.com/membership/terms/privacypolicy adresinde bulunabilir ve Knox kullanımınız için de geçerlidir. Gizlilik Politikamız verilerinizi nasıl kullandığımız hakkında daha fazla bilgi içermektedir. Ayrıca, bizimle nasıl iletişim kurabileceğiniz hakkında da bilgi içermektedir. Lütfen, bu Samsung Knox Gizlilik Politikasına ek olarak Gizlilik Politikamızı okuyun. Ancak, bu Samsung Knox Gizlilik Politikası, Knox için bilgilerinizi nasıl kullandığımızla ilgili olarak daima Gizlilik Politikasının yerine geçecektir.

HANGİ BİLGİLERİ TOPLARIZ?

Samsung Knox vasıtası ile çeşitli yollarla sizin hakkınızda bilgiler elde ederiz ve saklarız.

Knox Kullanımınız Hakkında Bilgiler

Knox özelliğimizi kullanımınıza dair bilgileri Knox özelliği etkin olan cihazlarınızda bulunan yazılımlar ve diğer yöntemler aracılığıyla toplarız. Şunları toplayacağız:

• Cihaz tanımlayıcıları ve diğer benzersiz tanımlayıcılar, cihaz yazılım sürümü, işletim sistemi sürümü, cihaz modelleri, uygulama paketi ismi, uygulama paketi sürümü ve uygulamanın karma verileri gibi cihaz ve uygulama bilgileri.

• Cihazlarınızı ve Knox'u nasıl, ne zaman ve ne sıklıkla kullandığınız da dahil olmak üzere Knox kullanımınız hakkında bilgiler. Samsung’un sunucuları, Knox kullanımınız ve Knox ile etkileşimleriniz hakkında bilgiler gibi Knox ile etkileşime girdiğinizde bilgi alacaktır.

• Ayrı onayınızla, Knox’daki hataları tanımlamak ve teşhis etmek için uygulama kayıtları. Ayrı onay formunda toplanan ve kullanılan veri türlerini daha ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Ayrıca, topladığımız sırada size açıkladığımız şekillerde veya onayınız üzerine siz, cihazlarınız ve uygulamalarınız ve Knox kullanımınız ile ilgili başka bilgileri de toplayabiliriz.

BİLGİLERİNİZİ NASIL KULLANIRIZ?

Toplanan bilgileri aşağıdaki amaçlar için kullanırız:

• Knox'u etkinleştirmek ve Knox lisanslarını yönetmek için sizi veya cihazınızı kaydetmek ve kimliğinizi doğrulamak;

• Knox çerçevesi ve özellikleri ile hizmetlerini sağlamak;

• Knox vasıtası ile veya Knox hakkında yaptığınız taleplerinize, sorgularınıza ve talimatlarınıza yanıt vermek;

• işimizi yürütmek, değerlendirmek ve iyileştirmek için (yeni ürünler geliştirilmesi, ürünlerimizin ve hizmetlerimizin artırılması ve iyileştirilmesi; iletişimlerimizin yönetilmesi; ürünlerimizin, müşteri tabanımızın ve hizmetlerimizin analiz edilmesi; pazar araştırması yürütülmesi; veri analizlerinin gerçekleştirilmesi ve muhasebe, denetleme ve diğer dahili işlevlerin gerçekleştirilmesi dahil);

• size en uygun iletişimleri, hizmetleri ve deneyimleri sunmak üzere müşterilerimizi daha iyi anlamamıza yardım edecek şekilde ürünlerimizi ve hizmetlerimizi analiz etmek;

• yazılım güncellemeleri, bakım hizmetleri ve Knox için destek sunmak;

• bu Samsung Knox Gizlilik Politikası ve Gizlilik Politikası dahil geçerli yasal gerekliliklere, ilgili endüstri standartlarına ve politikalarımıza uymak ve bunları uygulatmak;

• Samsung Electronics veya bağlı kuruluşlarımız, iş ortaklarımız veya müşterilerimizden herhangi birisinin haklarını, mülklerini veya güvenliğini korumak.

BİLGİLERİNİZİ KİMİN İLE PAYLAŞIRIZ?

Bilgilerinizi yalnızca yukarıda açıklanan amaçlar için şirketimiz içinde dahili şekilde ve aşağıdaki kuruluşlara açıklayacağız.

• Bağlı kuruluşlar: kontrol ettiğimiz veya sahip olduğumuz diğer Samsung Electronics Grup şirketleri;

• İş ortakları: size Samsung Knox özelliğini sağlamak için birlikte çalıştığımız ortaklar. Bu iş ortakları sizin kişisel bilgilerinizi kontrol eder ve yönetir;

• Servis sağlayıcılar: bizim için veya bizim adımıza hizmetler sağlayan özenle seçilmiş şirketler, örneğin bizim adımıza verileri tutan cloud platformu sağlayıcıları. Bu sağlayıcılar da bilgilerinizi korumaya bağlıdır;

• Yasa gerektirdiği zaman veya Knox’u korumak için gereken şekilde diğer taraflar: örneğin yasa, hukuki süreç veya idari yetkililerden gelen mahkeme emri gereği bilgilerinizi açıklamak gerekebilir. Bunlar yasal yaptırım, ulusal güvenlik, terörizm ile mücadele amaçları veya kamu güvenliği ile ilgili başka konular için bizden bilgilerinizi isteyebilirler;

• Kurumsal işlemler ile bağlantılı şekilde diğer taraflar: bir şirket birleşmesi veya aktarımı, satın alma veya satma işleminin bir parçası olarak veya bir iflas durumunda bilgilerinizi açıklayabiliriz ve

• Sizin onayınız ile veya takdirinize göre diğer taraflar: bu Samsung Knox Gizlilik Politikasında belirtilen bilgilerin açıklamalarına ek olarak, söz konusu paylaşıma sizin ayrı şekilde onay verdiğiniz veya bunu talep ettiğiniz zaman hakkınızdaki bilgileri üçüncü taraflar ile paylaşabiliriz.

BU SAMSUNG KNOX GİZLİLİK POLİTİKASINDA GÜNCELLEMELER

Bu Samsung Knox Gizlilik Politikası, Knox’da bilgilerinizi toplama ve işleme şeklimizdeki değişiklikleri veya ilgili yasalardaki değişiklikleri size bildirmek için güncellenebilir. Belgenin son güncellendiği tarih bu Samsung Knox Gizlilik Politikasının en üstünde gösterilir.